Resultat 2019

Årstabell 2019 

fredag 25 januari,  Fäktning hos Ängby Fäktklubb i Åkeshov 

Damer:   1.Anna-Karin Björling 6vinster  2.Åsa Arrhen 5vinster+15p    3.Stina Linden  5vinster+5p   4.Henrietta Lindberg Skjöldebrand  4vinster   5.Susanna Bodin  3vinster   6.Jessica Ögren  2vinster+-0p   7.Anneli Westergren 2vinster-9p     8. Eva G Qvarnström 1vinst

Herrar:  1.Thomas Åkerberg 5vinster   2.Christian Westergren  3vinster +-0p  3. Magnus Bodin 3vinster-1p    4. Mattias Björling 2vinster 5. Thomas Karlsson 1vinst-7p   6.Magnus Karlander 1vinst-10p 

lördag 16 februari,  Skridskor ca 2-3 km vid Tranholmen 

INSTÄLLT 

    tisdag 19 februari Längdskidåkning 1,7 km vid Ekebyhovsbacken

INSTÄLLT 

 

 torsdag 14 mars Bowling, 2 serier, hos Åkeshovs Bowling    

Damer:  1.Anneli Westergren 215p   2.Anna-Karin Björling 212p   3.Stina Linden 198p   4.Carina Lillieqvist 197p   5.Louise Gregorsson 188p   6.Susanna Bodin 174p   7.Jessica Ögren 161p   8.Eva G Qvarnström 129p   9.Lotta Welin 118p   10.Gugg Hedblom 33p   

   Herrar: 1.Thomas Åkerberg 293p   2.Tönnes Graveley 261p    3.Mathias Björling 239p   4.Magnus Bodin 233p    5.Jan Terry Terfelt 228p     6.Magnus Karlander 227p   7.Thomas Karlsson 213p   8.Giovanni Botta 208p   9.Christian Westergren 207p   

 

lördag 6 april Badminton i Bollhallen, Tappström  

Damer:  1.Eva Lindqvist    2.Stina Linden    3.Åsa Arrhen     4.Anna-Karin Björling, Louise Gregorsson, Anneli Westergren    7.Susanna Bodin  

Herrar:  1.Niklas Zethraeus   2.Magnus Bodin   3.Thomas Karlsson    4.Christian Westergren   5.Mathias Björling    6.Magnus Karlander  

 

tisdag 14 maj Orientering 6 kontroller, Ekeröskogarna 

Damer:1.Eva Lindqvist  6kontroller/32,25min  2.Henrietta Lindberg Skjöldebrand 6/39,20  3.Stina Linden 6/40,30   4.Susanna Bodin 6/42,00   5.Eva G Qvarnström 4/60,40   6.Jenny Ulvehed 4/61,00   7.Susann Nyberg  3/70,40

Herrar: 1.Thomas Åkerberg 6kontroller/34,15min   2.Mathias Björling 6/34,45   3.Magnus Bodin 6/36,00   4.Thomas Karlsson 6/41,30  5.Tönnes Graveley 6/58,40   6.Magnus Karlander -    

 

måndag 17 jun Varpa  i   Sommarstan  

Damer:  1.Linda Karlander  4segrar/23poäng   2.Eva Lindqvist 4segrar/20p   3.Anneli Westergren 4segrar/20p   4.Jenny Ulvehed  2segrar/16p   5.Åsa Arrhen  1seger/15p   6.Eva Qvarnström  0segrar/12p       

Herrar:  1.Tönnes Graveley  4segrar/20poäng   2.Lasse Mattson 3segrar/19poäng   3.Jan Terry Terfelt  2segrar/11p   4.Magnus Karlander  1seger/9p   5.Christian Westergren 0segrar/5p

 

tisdag 13 augusti, Minigolf på Jungfrusund  

    Damer: 1.Eva Lindqvist 39slag(3spikar)  Susann Nyberg 39slag(2spikar)   3.Carina Lillieqvist 41slag(1spik)  Jenny Ulvehed 41slag(1spik)  Stina Linden 39slag(0spik)   6.Anna-Karin Björling 42slag(1spik)  HelleHolmgren 42slag(0spik)   8.Annelie Westergren 44slag    9.Eva G Qvarnström 46slag   10.Susanna Bodin 51slag 

   Herrar: 1.Tönnes Graveley 35slag    2.Magnus Bodin 37slag   3.Christian Westergren 40slag   4.Mathias Björling 41slag   5.Thomas Karlsson 44slag

 

måndag  9 september Terränglöpning 2,5 km i Ekebyhov, 

   Damer:  1.Eva Lindqvist 12,43   2.Jenny Ulvehed 13,32   3.Stina Linden  13,38   4.Anna-Karin Björling 13,54   5.Susann Nyberg 14,50   6.Susanne Zethraues 15,23   7.Anneli Westergren 16,26   8.Lena Berglöw Elm 25,33   9.Eva G QVarnström 26,14    10. Susanna Bodin 26,47 

Herrar:  1. Thomas Åkerberg 10,12    2. Mathias Björling 13,43    3. Christian Westergren 15,42    4.Niklas Zethraues  16,50    5.Magnus Bodin  17,02    6.Thomas Karlsson  19,43   7.Tönnes  Graveley  23,40  

 

söndag 6  oktober  Frisbeegolf Kärsön

Damer:   1.Eva Lindqvist  38kast   2.Louise Gregorsson 40kast   3.Stina Linden 41kast    4.Jenny Ulvehed 43kast    5.Annelie Westergren 50kast     6.Åsa Arrhen 54kast    7.Eva G Qvarnström 61kast 

Herrar: 1.Tönnes Graveley 31kast   2.Mattias Björling 35kast  3.Magnus Bodin 37kast   4.Christian Westergren 40kast   5.Thomas Karlsson 41kast    

 

Susann NYberglördag 26 oktober Bordtennis, i Ekerö Tennishall 

Damer:  1.Eva Lindqvist     2.Christina Gugg Hedblom    3.Anneli Westergren   4.Louise Gregorsson   5.AnnaKarin Björling   6.Eva G Qvarnström 

Herrar:   1.Niklas Zethraeus    2.Christian Westergren   3.Niklas van der Schoot   4.Mathias Björling    5.Tönnes Graveley   6.Magnus Bodin    7.Magnus Karlander 

 

fredag 15 november Dart i Hembygdsgården 

     Damer: 1.Jenny Ulvehed  2.Eva Lindqvist   3.Lotta Welin   4.Susann Nyberg    5.Eva G Qvarnström   6.AnnaKarin Björling   6.Anneli Westergren    6. Stina Linden   9.Louise Gregorsson   9.Susanne Zethraeus 

Herrar: 1.Tönnes Graveley   2.Niklas vander  Schoot   3.Thomas Karlsson   4.Thomas Åkerberg   5.Mathias Björling    6.Niklas Zethraeus    7.Giovanni Botta

 

Årstabell 2019 

 

2018: Totalsegrare Herrar: Thomas Åkerberg och Damer: Eva Lindqvist

Årstabell 2018   

Resultat i respektive deltävling 2018 

 

2017: Totalsegrare Herrar: Tönnes Graveley och Damer: Eva Lindqvist  

  Årstabell 2017

Resultat i respektive deltväling 2017   

 

 2016: Totalsegrare Herrar:Thomas Åkerberg och Damer: Christin Sabelström 

Årstabell 2016 

Resultat i respektive deltävling 2016

 

2015: Totalsegrare Herrar Thomas Åkerberg och Damer Maria van der Schoot 

Årstabell 2015

Resultat i respektive deltävling 2015

 

2014: Totalsegrare herrar Magnus Karlander och damer Maria van der Schoot  

Årstabell för 2014

Resultat i respektive deltävling 2014

 

2013: Totalsegrare herrar Robert Holmgren och damer Helene Holmgren  

Årstabell för 2013

Resultat i respektive deltävling 2013

 

2012: Totalsgerare herrar Robert Holmgren och damer Linda Karlander

Årstabell för 2012 

Resultat i respektive deltävling 2012  

 

2011: Totalsegrare herrar Magnus Karlander och damer Linda Karlander.

Resultat i respektive deltävling 2011

Årstabell 2018/arstab